Falešná úřední deska a jiné pohádky

K poslednímu letáku PHR se asi nemá cenu mnoho vyjadřovat, ale činíme tak, aby to nevypadalo, že jsou uvedená nařčení pravdivá. Níže jsou autentické kopie úřední desky z webu obce ze dne 4.7.2018. Vzhledem k tomu, že nenapadáme aparát úřadu, ale strategické směřování zastupitelstva k rozsáhlé výstavbě, bylo by těžké hledat naší motivaci, abychom je pracně falšovali, nic by nám to nepřineslo. Kdyby se možná kolegové z PHR pobavili se správcem obecního webu, zjistili by možná, že za „falšováním“ stojí nějaké banální nastavení programu. Pravdou je, že když jsme pochopili, že se jedná o chybu a nikoli záměr, z našeho webu jsme tyto kopie stáhli.

Datum zmenšený 2

 

 

Datum zmenšený

Hluk se měřil, když byla Říčanská uzavřená, těžko to lze zpochybnit a vyhodnocení lze s důvěrou ponechat na voličích:

Mail Borovičková

Co se týče našeho údajného napadání školy, celý zpochybněný odstavec zní takto:

„V rámci našeho přesvědčení, že bohatstvím obce jsou občané a ne beton, asfalt a plechové krabice, se hodláme zaměřit i na kvalitu vzdělání, které považujeme za jednu z největších hodnot. S většinou občanů se jistě shodneme, že kvalita školy není dána její velikostí, počtem učeben ani tělocvičen, nýbrž schopnostmi a znalostmi učitelů. S mnohými se bohužel shodneme i na tom, že ZŠ Průhonice má v tomto ohledu ještě kus cesty před sebou. Proto budeme všemožně podporovat zvyšování úrovně výuky tak, aby obyvatelé Průhonic nebyli motivováni vozit svoje děti do jiných obcí.“

Pozornější čtenář snadno rozpozná, že použití slov „beton, asfalt a plechové krabice“ má symbolizovat dnešní cílení vedení radnice na výstavbu a představuje naopak kontrastní vyjádření k nehmotné, ale o to možná důležitější hodnotě vzdělání. Že je situace ve škole těžká, to víme a radnice by se tomu měla více věnovat.

Podobně je vytržen z kontextu je i výrok o tom, že ani v případě nepravděpodobného neúspěchu obce u soudu s developerem nehrozí obci žádná pohroma. Kolegové z PHR zapomněli citovat i začátek napadeného vyjádření, kde píšeme, že je nejdříve potřeba využít minimálně tři další možnosti redukce zóny, které nám český právní řád dává.

Výjezd na Říčanskou má omezit tranzitní dopravu v ulici Tulipánová? Uvažoval už někdo o umístění značky Průjezd zakázán? Je opravdu nutné kvůli tomu stavět výjezd na Říčanskou z komerční zóny?

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s